sobota, 1 lutego 2014

Zapinki maski Aerocatch Flush z zamkiem.


Co będzie potrzebne:

- okulary, maska  ochronna, rękawiczki, coś  z długim rękawem jeśli ktoś boi się iskier ;p
-2 kilo chęci i odrobinę czasu
- wiertarka
- wiertło 1mm i 4mm
- drimel lub coś podobnego
- tarczki w moim przypadku co cięcia stali 
- trzpień szlifierski do poprawek krawędzi i pozostałości po wycinaniu
- taśma do zabezpieczenia lakieru
- marker, ołówek, coś do znaczenia 

- suwmiarka, metr
- imbus 2.5mm
- klucz 17m sztuk dwie ;p

- szczypce
- farba do zabezpieczenia stali i trochę smaru
- niepotrzebne szmaty żeby zabezpieczyć komorę silnika

- klocek drewniany zeby podłożyć pod maskę
- zapinki do maski,  jakiś samochód i browar ;p  

Ważne aby ustawić wąski koniec w kierunku jazdy, dopuszczalne jest lekkie ustawienie pod kątem. Wybieramy dogodne mam miejsce,  w moim przypadku wybór padł na seryjne otwory w  pasie przednim, instrukcja podaje aby zapięcia były rozstawione   dość szeroko. To miejsce wg mnie jest odpowiednie dla maski s14 bo  ładnie się zgra  zapięcie z maską, nie będzie odstawało i nie zostaną puste przestrzenie po zamontowaniu.   


Montujemy "bolec" z otworem dość wysoko. 


Znaczymy  górę "bolca"  markerem tak aby po zamknięciu maski pozostawił nam ślad. Na tym etapie można jeszcze  zrezygnować  z dalszych działań :pZabezpieczam komorę silnika przed opiłkami i wiercę wstępny otwór. Zabezpieczamy lakier przed opiłkami, dodatkowym aspektem jest fakt ze  taśma  którą przykleiłem na lakier posłuży do oznaczenia miejsca cięcia. Za bardzo nie przykładałem uwagi do naklejania taśmy bo maskę i tak muszę malować.


 Czas na  otwór w którym zmieści się "bolec", maska posiada wzmocnienia, więc trzeba uważać przy próbie zamykania aby  ostre krawędzie nie zakleszczyły się w gwint, otwór w kratownicy maski musi być w miarę duży.Powiększamy otwór  aby "bolec" swobodnie przechodził na druga stronę. Gdy mamy ten etap bierzemy dołączony do zestawu szablon i odrysowujemy linie cięcia.  
Wycinamy i szlifujemy ostre krawędzie tak aby zatrzask swobodnie wchodził w  otwór  w masce.


Znaczymy 6 otworów i wiercimy dziury, wstępnie wierciłem wiertłem 1 mm tak aby zmniejszyć prawdopodobieństwo złego centrowania, na 12 otworów jeden był nie centrycznie ;p  


Zabezpieczamy lakier przed korozją  sprzątamy resztki po szlifowaniu i cięciu, montujemy zatrzask.
Pozostaje wyregulować wysokość "bolca" i podłożyć  gumy anty wibracyjne. Ja dołożyłem po jednej nakrętce na stronę aby skontrować gwint na "bolcu" od dołu. Dodatkowo kupiłem podkłądki do "szybkiego" montażu ułatwia to sprawę bo są już wstrzelone gwinty i nie trzeba bawić się w wkładanie nakrętek w  plastikowe flansze, zapinki oraz blachy pochodzą z DRIFTSHOP odsyłam do -> linku  <-

widok "wychapania"  od dołu + blachy do szybkiego  montażu 
Kiepska jakość robione dowodem osobistym :p

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz